Fantastisk lægehus. På alle måder genialt.
(ifht den nedenstående anmeldelse der er: Hvis der ikke er åbent for patient tilgang, eller lægehuset ikke er reg. som ens lægehus, figurerer man selvf ikke i systemet. Og kan måske få bestilt en tid på nettet - men ikke optage en tid, da man ikke er tilknyttet. Fejlen er her 100 pct patientens, ikke lægehuset. Sæt jer ind i regler. Skal du booke tid er det let, du kan ringe eller booke på laegevejen. Er du ikke tilknyttet pt - så sørg for, at du skifter lægehus officelt så du er i deres filer, før du booker. Man kan ikke være passant. Og der har ikke været åbent for tilgang længe . Når/hvis der ikke er åbent for tilgang - kan du ikke begynde der eller skifte til dem.)
Lægehuset er fantastisk. Dygtige, engagerede, servicemindede læger. Min læge, Søren, har uendelig empati, engagement, evner og viden. Han hopper på tungen. Og han bliver ved, når der er et problem. Da jeg havde mavebøvl, og første test ikke viste noget blev han ved og ved til problemet og løsningen fundet. For et par år siden var der meget i medier om hvor farligt dolon, tramadol og lign morfica præp er. Og hvor mange der har fået dyb afh og store følgevirk af det. Folk bliver afh på et par uger. Det fik jeg af vide i 2003. For de sætter sig ind i tingene og er på toppen af viden. Jeg har fået det siden traffikuheld i 2003 og er ikke afhængig. De tænker i hele dig. Har fået fantastisk mange øvelser, som er smertestillende og forbyggende og hjælp på bedste vis. Læger i dag har travlt, skal man have kørekort papirer eller andet ufarligt skal man vente lidt. Men da jeg f.eks ringede en sen formiddag og kastede blod op, blev jeg bedt om at komme 30 minutter senere. Empatiske og dygtige sekretærer og sygeplejersker. Servicen er altid i top og kompetence niveauet fantastisk. Sygeplejerskerne er søde og man bliver hilst på med smil og navn af sekretærer også. De er så gode og evner perfekt at afkode sympt og niveauet og skaffe en tid udfra din sit og risikoniveau hurtigst muligt. Det er det bedste lægehus du kan ønske dig
Efter at have ventet 1 time på at komme ind til min bestilte tid, blev jeg sendt ud af døren, da de ikke kunne finde mig i deres system og skulle til frokostpause. Dette på trods af, at jeg havde scannet mit sygesikringsbevis i gennem, hvor der stod, at jeg skulle tage plads i venteværelset.
Det er den dårligste patientbehandling jeg har oplevet før.