Tandlægeklinikken Helleruphus

tandlæge - Hellerup
5 anmeldelser i
Score
4,8
Pris
Lidt dyrt
Bedømmelser
HealthPilot
-
0 anmeldelser
Google
4,8
Lokation
Strandvejen 102E,
2900 Hellerup
QR-kode til kontaktkort for Tandlægeklinikken Helleruphus
Scan og gem i dine Kontakter
Fra byensklinik.dk
Velkommen til tandklinikken Helleruphus. En topmoderne tandklinik i hjertet af Hellerup. I Nesas tidligere hovedsæde på Strandvejen 102E, har vi opført en af områdets mest moderne tandlægeklinikker. Klinikken, der er på over 300 kvm, er indrettet således, at der er taget hensyn til at skabe optimale forhold for patienterne, så behandlinger og patientpleje har primært fokus. Klinikken er udstyret med nyeste teknologi for at opnå de bedste behandlingsløsninger og et højt informationsniveau overfor vores patienter. Receptionsområdet, der er lyst og venligt, er indrettet så gangbesværede og handicappede har uhindret adgang til hele området. Vi er placeret i gadeplan. Er man kommet i god tid til en behandling, er der i receptionsområdet opstillet en computer med internetadgang. Derudover er der gratis wi-fi adgang (krypteret), hvis man ønsker at bruge sin egen computer/tablet/smart phone. Ønsker man at besøge klinikken inden en eventuel tidsbestilling, er man altid meget velkommen til at kigge forbi. Skulle man ønske yderligere oplysninger om klinikken, behandlingerne eller personerne bag Tandlægeklinikken Helleruphus, er du velkommen til at ringe til os.
Priser
i
Indgreb Pris fra Prisniveau
Brobehandling af ædelmetallegering med påbrændt porcelæn som erstatning for lille kindtand i underkæbe, tilpasset og cementeret 23.040
Høj
Cementeret præfabrikeret stift i rodbehandlet tand inklusiv 2 røntgenbilleder 1.290
Middel
Fyldning, 2 flader i stor kindtand i underkæbe (molar) 1.993
Høj
Fyldning, 3 flader i lille kindtand (præmolar) 2.167
Høj
Fyldning, 4 flader i lille kindtand (præmolar) 2.457
Høj
Fyldning, 4 flader i stor kindtand i underkæbe (molar) 2.942
Høj
Fyldning, 5 flader i lille kindtand (præmolar) 2.266
Lidt dyrt
Fyldning, 5 flader i stor kindtand i underkæbe (molar) 3.071
Lidt dyrt
Hård bideskinne 3.985
Lidt dyrt
Indsættelse af implantat i kæbebenet uden kæbehuleløft (sinusløft) 11.481
Middel
Porcelænskrone til fortand i overkæbe 7.680
Lidt dyrt
Rodbehandling i 4 kanaler i stor kindtand i underkæbe 6.933
Høj
Tandblegning 2.995
Lidt dyrt
Hvad er din erfaring med dette sted?
Din anmeldelse hjælper andre med at vælge rigtigt.
Giv din anmeldelse nu!
Tandlæger
Jens Malte PedersenIndehaver
58 år
Konsultation
Telefonkonsultation
07.45-17.00
Mandag
Telefonkonsultation
07.45-14.30
Tirsdag
Telefonkonsultation
07.45-16.00
Onsdag
Telefonkonsultation
07.45-13.00
Torsdag
Telefonkonsultation
07.45-13.00
Fredag
Find flere
Sammenlignet med alle andre tandlæger i Danmark er prisniveauet Lidt dyrt.
Vis alle tandlæger i Hellerup (8)
Om denne profil
HealthPilot har oprettet profilen ud fra offentligt tilgængelige oplysninger. Klinikken administrerer ikke profilen. At klinikken er opført, betyder ikke, at den samarbejder med eller har godkendt HealthPilot.
Er dette din virksomhed?
  • Få adgang til at tilpasse profilen
  • Få mulighed for at besvare anmeldelser af profilen
  • Få en stærkere kommunikation med dine brugere
Behandleradgang
Opdateret den 03-10-2026