Bedømmelserne udtrykker brugernes egne oplevelser. De er ikke en sundhedsfaglig kvalitetsvurdering foretaget af HealthPilot.
R
René Hansen
27-09-2026
Verificeret
Dårlig
Oplevet kvalitet
Faciliteter
Hjælpsomhed
Ventetid
Oplevelse
Dårlig
Havede kortvarig kontakt til Anders Clemmensen sidst på året 2023 !!
dialog varighed 9-12 min aktiv konsultation ift hudforandringer ,Anders beslutter frit at forfatte" notat citat: pt med parasit forrykthed, (vrangsforstilling)
Dette notat har været primær årsag til nuværende SLE udfordring/ forh ANA/ + div markører
Alat p + nyrer forh
Sår /blærer
Forsinket /udeblevet opsporing pga fokus rettet
På ikke somatiske forhold
Når nyrer organpåvirkning/ blodtryk mm er under kontrol
Indgives officiel klage / styrrelsen for patientsikkerhed/ klager
Grov uagtsomhed og mangelfuld undersøgelse
Fejl diagnose .( stillet 9-12 min )
René Hansen
Jeg melder afbud til aftalt tid i januar og får at vide, at der først er tid i Marts. Dukker så op i Marts og får at vide at mine tider er slettet og forløbet afsluttet. De har sendt en mail, får jeg at vide. Chokeret over ligegyldig og nonchalant facon af lægeklinikken. Det er åbenbart kroner og ører som tæller mere end patientrelationen.
Man kommer langvejsfra og så laver de tit og ofte om på tiderne for lysbehandling. Det er en stor belastning og jeg anbefaler, at man finder en anden klinik at få lysbehandling.
HealthPilot har oprettet profilen ud fra offentligt tilgængelige oplysninger. Klinikken administrerer ikke profilen. At klinikken er opført, betyder ikke, at den samarbejder med eller har godkendt HealthPilot.
Er dette din virksomhed?
Få adgang til at tilpasse profilen
Få mulighed for at besvare anmeldelser af profilen