Information og anmeldelser på HealthPilot

Øre, næse, halslæge Henrik Korsholm

øre-, næse- og halslæge - Frederikshavn
24 anmeldelser i
Score
3,6
Ventetid
31 uger
Bedømmelser
HealthPilot
2,5
3 anmeldelser
Google
3,7
Asylgade 13,
9900 Frederikshavn
QR-kode til kontaktkort for Øre, næse, halslæge Henrik Korsholm
Scan og gem i dine Kontakter
Ørelæge, næselæge, halslæge i Frederikshavn v/speciallæge Henrik Korsholm udreder og behandler øre-, næse-, og halslidelser hos både børn og voksne.
Ventetid for ikke-akutte patienter: 31 uger
Online tidsbestilling
Online receptfornyelse
E-mail konsultation
Brugeranmeldelser på HealthPilot
Oplevet kvalitet
Middel
Faciliteter
Tilfredsstillende
Hjælpsomhed
Tilfredsstillende
Ventetid
Tilfredsstillende
Oplevelse
Utilfredsstillende
Bedømmelserne udtrykker brugernes egne oplevelser. De er ikke en sundhedsfaglig kvalitetsvurdering foretaget af HealthPilot.
Stedets anmeldelser
D
Ditte Sørensen
25-08-2026
Verificeret
Utilfredsstillende
Vis
Elendig ørelæge!! Han stresser så meget at han ikke har tid til at høre svar på sine egne spørgsmål. Han skubbede mig rundt fordi nu skulle han videre til det næste og næste og næste. Først kigge det ene øre. Så det andet, så hvert næsebor. Så hals og nakkemuskler. Så skulle der lyttes til vejrtrækning. Det hele tog vel samlet 4 minutter. Han har simpelthen ikke tid til at se mennesket i stolen og det er sindssygt ubehageligt, at han bare farer omkring på den måde og skubber og trækker uden at sige noget. Det hele skal bare gå så stærkt. Håber snart der kommer en ny og bedre øre-, næse-, halslæge..
J
Jesper
23-04-2024
Verificeret
2+ år gammel
Fremragende
Vis
Kom til super hurtigt, da der var en mistanke om evt. kræft. Henrik var super nærværende og grundig i sin undersøgelse. Jeg kan kun give klinikken og lægen de allerbedste anbefalinger.
M
Marie Nielsen
16-10-2023
Verificeret
3+ år gammel
Dårlig
Vis
Kontaktet angående undersøgelse af barns øre i forbindelse med at vi mistænker væske på hans ører. Nærmest i det øjeblik telefonen bliver taget afvises vi med, at det har de altså ikke tid til - få dage senere får andre en tid samme dag. Smagsløst at forskelsbehandle små børn.
Øre-, næse- og halslæger
Henrik Frølund KorsholmIndehaver
60 år
Konsultation
Konsultation
08.00-17.00
Tirsdag
Konsultation
08.00-14.00
Onsdag
Konsultation
08.00-13.00
Fredag
Konsultation
08.00-15.00
Man, Tors
Tidsbestilling
09.00-11.00
Man, Tirs, Ons, Tors, Fre
Om denne profil
Profilen er HealthPilots omtale af klinikken og bygger på offentligt tilgængelige oplysninger. Klinikken administrerer ikke profilen. At klinikken er opført, betyder ikke, at den samarbejder med eller har godkendt HealthPilot. Annoncer på siden vælges af Google og har ingen forbindelse til klinikken.
Ønsker du at administrere profilen?
Svar på anmeldelser og opdater kontaktdata, behandlere, åbningstider og priser. Oplysninger hentet fra sundhed.dk rettes på sundhed.dk.
Anmod om adgang
Opdateret den 01-11-2026